- akce již proběhla.
Loučná Hora
TRIO COUCOU
Pátek 10. června ve 21.30 hodin
Kostel sv. Jiří
Účinkují
Program
Šansony a písně
- Reinhardt: Coucou
- Cabrel: Je l´aime a mourir
- Piaf: Padam padam
- Piaf: Accordeoniste
- Piaf: Non, je ne regrette rien
- Gal: Une poupée de son
- Lemarque: Marjolaine
- Mouloudji: Le province bleus
- Ch. Aznavour: Le feutre taupé
- Matthieu: Femme amoureuse
- Hugues: Laisse moi petite fi lle
- Brel: Ne me quitte pas
Autorská tvorba
- Kudrna: Chanson d´hiver
- Kudrna: Dans mon bar
- Kudrna: Les cloches
- Kudrna: Souvenir d´enfance
- Kudrna: Sous le pont Mirabeau
- Kudrna: N´ecris pas
- Dvořák/arr. M. Kudrna: Variace na Romantický kus, op. 75 č.1
Trio Coucou je soubor čtyř mladých profesionálních hudebníků – Radky Rubešové (zpěv), Zdeňka Häckla (housle), Martina Kudrny (piano a akordeon) a Petra Pavíčka (kontrabas). Základem jejich repertoáru je crossoverová autorská tvorba, ve které se spojují prvky klasické hudby, chansonu, jazzu a popu. Jejich celkový projev je inspirován francouzskou hudbou, poezií a francouzskou kulturou obecně. Kromě autorské tvorby má ansámbl ve svém koncertním programu i vlastní aranže francouzských chansonů a evergreenů. Jak autorské skladby, tak i aranže pocházejí z pera kapelníka Martina Kudrny, výrazné hudební osobnosti mladé generace.
Loučná hora
Loučná Hora je jedna z pěti částí obce Smidary. Leží na východě Čech v královéhradeckém kraji v okrese Hradec Králové.
Počátky kostela v Loučné Hoře nejsou přesně známy – kostel vznikl před polovinou 14. století. Zasvěcení svatému Jiří dokonce připouští možnost románského původu. V roce 1678 byl kostel obnoven – na dřevěném rámu v němž byl zasazen oltářní kámen byl údajně nápis „A 1678“.
Kostel byl od základu postaven v roce 1778 a stavba byla dokončena v roce 1780. V roce 1798 byla postavena vedle kostela škola a o čtyři roky později byla pořízena kazatelna. Dle literatury došlo roku 1837 k úpravě – kostel byl nově omítnut, uvnitř i vně obílen, hliněná podlaha nahrazena cihlami, vyspravena vazba a střecha pobita šindelem. V roce 1852 proběhly rozsáhlejší opravy kostela – výměna krytiny, zřízení nové hřbitovní zdi. V roce 1857 byla provedena sbírka na varhany. Nové varhany od varhanáře Haniše z Rychnova přišly na 300 zlatých.
V roce 1927 je poukazováno na žalostný stav kostela ve stavebních spisech památkové správy, kdy západní část hrozila sesutím, okna byla rozbitá, okapy zničené. V roce 1928 bylo provedeno základní zajištění kostela – uzavření. Až posledního dne 1931 povolil zemský úřad subvenci 8000 Kč, která však nepostačovala ani na zajištění konstrukce krovu a bylo za ni možné pořídit jen výměnu podpor kostela. Teprve v roce 1934 byly provedeny další zabezpečovací práce, cena opravy činila 11 987 korun.
Naděje na provedení oprav svítala kolem roku 1939 a poté dokonce v roce 1943. V roce 1946 vznikl místní komitét pro obnovu kostela. V roce 1958 byla částečně opravena střecha kostela. V současné době se o kostel stará Okrašlovací spolek Smidarska.